Fazekas Éva
hitoktató

2012 óta a Gyárvárosi Plébánia hitoktatójaként szolgálok. Korábban magyart tanítottam Szekszárdon egy középiskolában, előtte rövid ideig a pécsi gyerekotthonban dolgoztam, ill. a görcsönyi plébánián, annak iskoláiban, óvodáiban tanítottam hittant. Jelenleg főleg a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskolában (Hősök terén), a hozzá tartozó óvodában és még két óvodában tanítok. Délután igyekszem minél több időt tölteni a tanítványaimmal, hogy ezáltal is közelebb segítsem őket Jézushoz, ezért gitározni tanítom, versenyre készítem őket, imaszakkörön veszünk részt. Nem mindig az eredményt nézzük, hanem a belefektetett munkát és élvezetet. Az utóbbi időben Feri atya megbízott az gyárvárosi ifjúsági kórus vezetésével; a havi ifjúsági miséken látunk el zenei szolgálatot, mellyel szintén kapcsolatot építünk az iskola és a plébánia közt. Azt remélem, hogy ebben a tanévben mindinkább be fogjuk tudni vonni a Hősök terei gyerekeket és családjaikat is a plébánia liturgikus és közösségi életébe.